مقالات

بررسی مزایا و معایب خرید قطعات استوک کوماتسو

قطعات استوک کوماتسو

همانطور که در بسیاری از مقالات دیگر نیز اشاره کردیم، یکی از اصلی ترین و مهم ترین اقدامات برای کاهش هزینه های عمرانی و راهسازی، تعمیر و نگه داری به موقع و اصولی قطعات ماشین آلات سنگین است. حال، یکی از مواردی که برای صاحبان تجهیزات و اپراتورها باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا در صورت نیاز به تعویض، باید لزوما قطعات جدید خریداری شوند یا استفاده از قطعات استوک نیز موردی ندارد.

در این مقاله از وب سایت تراک کوماتسو، به بررسی دقیق مزایا و معایب خرید قطعات استوک کوماتسو پرداخته تا شما نیز بتوانید یک انتخاب درست و اصولی داشته باشید.

مزایا خرید قطعات استوک کوماتسو

از مهم ترین و اصلی ترین مزایای خرید قطعات استوک کوماتسو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کاهش هزینه ها : بدون شک، یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایای خرید قطعات دست دوم کوماتسو، صرفه جویی احتمالی در هزینه ها است. قطعات استوک معمولاً مقرون به صرفه تر از لوازم جدید و نو هستند و به صاحبان ماشین آلات اجازه می دهند هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهند و در عین حال، از یک کیفیت و سطح عملکردی نسبتا خوبی نیز برخوردار باشند.
  2. سازگاری بالا : خوشبختانه، شرکت کوماتسو اغلب قطعات و ابزارآلات خود را به گونه ای می سازد که تا سال های سال با کیفیت بی نظیری فعالیت کرده و بتوانند برای مدتی طولانی حتی با نسخه های گذشته ماشین آلات خود نیز سازگار باشند! این ویژگی به شما اطمینان خاطر بیشتری می دهد تا بتوانید به راحتی از قطعات استوک نیز استفاده کنید.
  3. عملکرد اثبات شده : هنگامی که شما از فروشگاهی قطعه مورد نظر خود را تهیه می کنید، متاسفانه این امکان وجود دارد که قطعه تقلبی بوده و بنابراین بعد از چندین ماه دچار ایراد شود. از آن سو، هنگامی که قطعه مورد نظر خود را استوک خریداری می کنید، خیالتان از بابت اصل بودن آن راحت است چرا که آن قطعه برای چندین سال امتحان خودش را پس داده است.
مطالعه :   معرفی لودر کوماتسو WA900-8

معایب خرید قطعات استوک کوماتسو

با وجود تمامی این مزایای اشاره شده، خرید قطعات استوک دارای معایبی نیز می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. گارانتی محدود : برخلاف قطعات جدید که اغلب با گارانتی ارائه می شوند، در هنگام خرید قطعات استوک، این امکان وجود دارد که زمان گارانتی آن به پایان رسیده باشد. بنابراین، اگر قطعه خریداری شده از کار بیفتد یا خراب شود، دیگر برای تعمیر یا جایگزینی آن مجبور به هزینه کردن هستید.
  2. دسترسی پایین : در کمال ناباوری، برخی از قطعات کوماتسو به قدری با کیفیت و قدرتمند هستند که باعث شده تا بسیاری از افراد هرگز اقدام به فروش قطعات آن نکنند! بنابراین این امکان وجود دارد که قطعه مورد نظر شما برای خرید استوک در بازار موجود نباشد.
  3. قابلیت اطمینان فروشنده : در حالی که فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر کیفیت و اصل بودن را در اولویت قرار می دهند، اما این موضوع طبیعتا در مورد فروشندگان قطعات دسته دوم صادق نیست. برای به حداقل رساندن خطر خرید قطعات استوک، تحقیق و انتخاب فروشندگان قابل اعتماد بسیار مهم است.
  4. دسترسی محدود به ویژگی های ارتقا یافته : همانطور که خودتان نیز حدس می زدید، با خرید قطعات استوک و قدیمی کوماتسو، این احتمال وجود دارد که از بسیاری از قابلیت های جدید و پیشرفته ماشین آلات خود بی بهره بمانید.

سخن پایانی

در این مقاله از وب سایت تراک کوماتسو سعی کردیم تا با بررسی مزایا و معایب خرید قطعات استوک کوماتسو، شما را در داشتن قطعاتی با کیفیت و با کمترین هزینه، راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *