مقالات

آشنایی با دکل لیفتراک و انواع آن

دکل لیفتراک و انواع آن

دکل لیفتراک چیست

دکل لیفتراک، قسمتی از لیفتراک بوده که بارهای روی شاخک لیفتراک را به بالا و پایین جابجا میکند. در واقع وظیفه این دکل بالا بردن و کاهش بار شاخک ها میباشد. به طور خلاصه، این قسمت از دستگاه لیفتراک وظیفه جابجایی در ارتفاعات و بلند کردن بار را برعهده دارد. همچنین این دکل ها دارای ریل‌هایی به‌ هم پیوسته می باشند تا امکان کنترل افقی را نیز فراهم کنند.این دکل ها از یک بدنه فلزی، چندین قرقره، یک یا چند جک هیدرولیک و زنجیر تشکیل میشوند. دکل‌های لیفتراک از نظر تعداد جک و تعداد کشو (ارتفاع) در دسته بندی های گوناگونی قرار میگیرند.

انواع دکل لیفتراک

همان طور که در قسمت قبلی عنوان کردیم، دکل لیفتراک از نظر تعداد جک هیدرولیک و تعداد کشو (میزان ارتفاع) به ۴ دسته مختلف تقسیم می شود. انواع دکل های لیفتراک عبارتند از :

دکل ساده (تک جک):

این نوع از دکل ها بار را در فواصل محدودی جابجا می کنند. به عنوان مثال ممکن است از این نوع دکل ها برای جابجایی بار به پشت کامیون ها استفاده شود. این مدل از دکل، از یک ریل داخلی کشویی با زنجیر و یک ریل خارجی ثابت برای بالا بردن ناخن لیفتراک استفاده می کند.

دکل دوبلکس (Duplex Mast) یا دکل دوتایی:

به آنها دکل دو مرحله‌ ای یا دکل دو طرفه راست نیز گفته می شود.در این نوع از دکل، یک سیلندر هیدرولیکی قرار داده شده، تا لیفتراک بوسیله آن بتواند بدون جا به جایی، به صورت عمودی تا ارتفاع بیشتری بالا برود. از این مدل دکل ها برای لیفتراک هایی استفاده می شود که نیاز به قرار دادن بار در طبقات بالا دارند.

مطالعه :   علت کند شدن بیل مکانیکی چیست

دکل سه مرحله ای لیفتراک (Triplex Mast):

با آن دکل سه کشو نیز گفته میشود. اخیراً بیشتر افراد از این نوع دکل، برای لیفتراک خود استفاده میکنند. از این مدل دکل برای فعالیت در ارتفاعات بالاتر از دکل های دوتایی استفاده میشود. دکل Triplex شامل دو ریل کشویی و یک ریل ثابت میباشد.

 

دکل چهار مرحله ای (Quad Mast):

به آن دکل چهار کشو نیز گفته میشود. این نوع از دکل ها که ساختاری پیچیده دارند، از ۴ مجموعه ریل و زنجیر برای بارگذاری و تخلیه بار استفاده می کنند. این دکل ها در ارتفاع بیشتری نسبت به دکلهای قبلی به فعالیت میپردازند؛ بنابراین برای استفاده از این نوع دکل، اپراتور باید کاملا متخصص و آموزش دیده باشد تا دچار محدودیت در دید نشود.

ساختار دکل لیفتراک چگونه است

لیفتراک ها، دارای پیستون هایی هیدرولیکی بوده که به دکل لیفتراک متصل می شوند. حرکت دکل لیفتراک توسط سیلندرهای هیدرولیکی انجام می شود که معمولا به بدنه ی اصلی یا محور جلویی متصل میشوند.یک جفت قرقره غلتکی کمک می کند که شاخکها به بدنه اصلی لیفتراک متصل شوند. نکته جالب قابل توجه در این قسمت، این است که ریل های موجود در دکل های لیفتراک باعث پایداری آن می شوند. امکان دارد برخی از دکل ها، بوشینگ و رولر نیز داشته باشند. به طور کلی اجزای دکل لیفتراک عبارتند از :

۱. بدنه فلزی

۲. جک هیدرولیک

۳. قرقره

۴. زنجیر

سخن پایانی

همان طور که در قسمت های بالاتر توضیح دادیم، انواع مختلفی از دکل های لیفتراک در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها با نام های متفاوتی شناخته می شوند. دکل ها مختلف در لیفتراک، باعث ایجاد عملکردهای متفاوت لیفتراک میشوند. ما نیز در این مقاله از تراک کوماتسو به بررسی انواع دکل های لیفتراک و کاربرد هر یک از آنها پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *