مقالات

مشخصات فنی دامپتراک کوماتسو

مشخصات فنی دامپتراک کوماتسو

مشخصات فنی دامپتراک کوماتسو

کوماتسو یکی از شرکت‌های ساخت ماشین آلات راهسازی است که در کشور ژاپن فعالیت دارد. این شرکت تا به امروز وسیله‌های زیادی را تولید کرده و در اختیار کاربران قرار داده است که یکی از این وسیله‌ها، دامپتراک است. دامپتراک‌ها کاربردهای زیادی دارند و مشخصات فنی آن‌ها نیز متمایز با سایر ماشین‌های راهسازی است. به همین دلیل ما در ادامه‌ی این مطلب می‌خواهیم در مورد مشخصات فنی دامپتراک کوماتسو با شما صحبت کنیم.

 

دامپتراک کوماتسو چیست

 در بررسی مشخصات فنی دامپتراک کوماتسو ابتدا به این سوال جواب بدهیم که اصلا دامپتراک کوماتسو چیست؟ به کامیون‌های غول پیکر و سنگینی که شرکت کوماتسو آن‌ها را تولید می‌کند، دامپتراک گفته می‌شود. امروزه بسیاری از افراد به دنبال دانستن مشخصات فنی انواع دامپتراک‌های کوماتسو هستند تا از این طریق بتوانند بهترین وسیله را متناسب با نیازهای خود خریداری کنند.

از آنجایی که اغلب اوقات مسیرهای مربوط به راهسازی همه و همه دارای پیچ و‌ خم‌های زیادی هستند، باید از چنین وسیله‌ها و ماشین آلاتی برای جا به جا کردن سنگ و ماسه و شن و … استفاده شود. به همین دلیل طراحی لاستیک‌ها، طراحی ظاهر، طراحی موتور و طراحی سرعت این وسیله‌ها بر اساس نکات ایمنی مهم انجام شده است. اگر شما از مشخصات فنی و کاتالوگ دامپتراک کوماتسو مطلع باشید و سپس از این وسیله‌ها استفاده کنید، کاربردهای منحصر به فردی را از آن‌ها در انواع صنایع به خصوص صنایع سدسازی، صنایع موج شکن و … خواهید داشت.

 

مشخصات فنی دامپ تراک کوماتسو

  • به طور کلی امروزه وزن این ماشین‌ها را ۳۶ تن برآورد کرده‌اند که سایز لاستیک آن‌ها۱۸٫۰۰-۳۳-۳۲Pr است.
  • در میان مشخصات فنی انواع دامپتراک کوماتسو، مشخصات مربوط به موتور از اهمیت فراوانی برخوردار هستند. ظرفیت مخزن سوختی که در این ماشین‌ها تعبیه شده است، ۴۸۴ کیلوگرم است که می‌تواند قدرتی معادل یا ۵۱۸ اسب بخار را به هر کدام از این ماشین آلات بدهد. این موتور با حداکثر گشتاور ۲۲۱ nm و در مدل Komatsu SAA6D140E – ۵ بر روی این ماشین‌ها قرار می‌گیرد و کارایی ویژه‌ای را از آن‌ها به نمایش می‌گذارد.
  • وزن باربری این خودروها حدود ۳۵ تن است‌؛ یعنی شما می‌توانید ۳۵ تن شن، ماسه و خام را در یکبار رفت و آمد از جایی به جای دیگر منتقل کنید و از این طریق فرآیندهای صنعتی را تسریع ببخشید.
  • سطح آلایندگی موتور هم از جمله مهم‌ترین مشخصات فنی دامپتراک‌های کوماتسو به شمار می‌آید که در این خودروها حدود Tier۳ است.

البته فراموش نکنید که ما مشخصات فنی دامپتراک کوماتسو را برای کلیه‌ی دامپتراک‌های این شرکت در نظر گرفته ایم اما در مواقعی ممکن است برخی از تولیدات کوماتسو ویژگی‌هایی متمایز با ویژگی‌هایی فوق داشته باشند که در این صورت بهتر است شما ابتدا تمامی ویژگی‌های فنی دامپتراک کوماتسو در انواع مختلف را بررسی کنید و در نهایت بهترین دامپتراک را انتخاب نمایید.

 

سخن پایانی

از آنجایی که هزینه‌های خرید این خودروها بسیار بالا است، طبیعی است که هزینه‌های تعمیر آن‌ها هم بالا باشد. بنابراین باید بگوییم که امروزه هر قیمتی از دامپتراک‌ها به نگهداری‌های ویژه‌ای نیاز دارد؛ که اگر شما سهل انگاری کنید، ممکن است متحمل هزینه‌های بالای تعمیر این ماشین‌ها شوید. فراموش نکنید که ابتدا باید مشخصات فنی انواع دامپتراک کوماتسو را بشناسید و سپس اقدام به انجام تعمیرات کنید. تراک کوماتسو تامین کننده قطعات دامپتراک کوماتسو در ایران.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *