مقالات

منظور از خط در بیل مکانیکی چیست

یکی از علائم و نشانه هایی که در بیل‌های مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد، نشانه اختصاری خط (-) می باشد. این نشانه در اکثر مدل های ماشین آلات راه سازی به کار می رود. از این نشانه برای معرفی دستگاه و برخی ویژگی های آن استفاده میشود.ما نیز در این مقاله از تراک کوماتسو قصد داریم تا شما را با معنی خط در بیل‌های مکانیکی آشنا کنیم. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با ما در ادامه این مطلب همراه شوید.

نشانه اختصاری خط (-) در بیل های مکانیکی

شرکت‌های بزرگ مانند کوماتسو و کاترپیلار به دلیل داشتن تعداد زیادی محصول (ماشین‌آلات سنگین و متوسط)،از علامت اختصاصی خط در نام‌ گذاری محصولات خود، به منظور طبقه‌ بندی آنها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال بیل مکانیکی PC200-6 با بیل مکانیکی PC200-7، از نظر مدل متفاوت می باشد. این تفاوت ها شامل موارد زیادی می شوند که در ادامه برخی از آن ها را نام می بریم :

● بیان تفاوت در میزان توانایی و قدرت موتور
● میزان ظرفیت باکت دستگاه
● میزان مصرف سوخت ماشین
● تفاوت در توانایی دستگاه در عملیات های عمرانی
● میزان راحتی کار برای اپراتور دستگاه
● عمق حفاری
● ارتفاع تخلیه بار
● نسل بیل مکانیکی
● سال ساخت
● حداکثر ارتفاع بارگیری
● و …

هر چقدر عددی که بعد از نشانه اختصاری خط (-) قرار می گیرد بیشتر باشد، دستگاه مورد نظر جدیدتر بوده و دارای فناوری ها و ویژگی های بالاتری خواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله کوتاه از تراک کوماتسو (وارد کننده قطعات بیل مکانیکی کوماتسو)، شما را با مفهوم خط در بیل مکانیکی آشنا کردیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های هر خط در بیل های های مکانیکی، می توانید به وب سایت سازنده بیل مکانیکی مراجعه کرده و کاتالوگ دستگاه مورد نظر را دانلود کرده و مطالعه کنید.

مطالعه :   انواع ماشین آلات راهسازی و موارد مصرف آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *